Nauja Smart AD paslauga – Look-alike targeting

Marketingo specialistų kuriamos strategijos visais laikas buvo paremtos atsakymais į du pagrindinius klausimus:

1 ) Kokie yra mūsų marketingo tikslai ? (rinkos dalies išplėtimas, naujų vartotojų pritraukimas, prekės ženklo žinomumo didinimas ar kita )

2 ) Kas yra mūsų auditorija? Į ką turi būti nukreipti  marketingo veiksmai, kad  pasiektume  užsibrėžtų tikslų?

Atsakymas į pirmą klausimą paprastai randamas pačioje įmonėje – tai kompanijos verslo plano dalis. Tačiau atsakymą į antrą klausimą dažniausiai turi rasti patys marketingo specialistai. Tam galima išnaudoti įvairius šaltinius. Pavyzdžiui, galima bandyti nustatyti įmonės tikslinę auditoriją, jos segmentus ir savybes pasitelkiant kompanijos turimą CRM sistemą ir joje esančia informaciją. Taip pat galima kreiptis ir į rinkos tyrimų bendroves. Tokiu atveju išvados bus paremtos daugiau nei vienu informacijos šaltiniu – ne tik įmonės turima informacija, bet ir konkurentų padėtimi įvairiuose rinkos segmentuose. Žinoma, galima tiesiog remtis nuojauta. Nors dauguma marketingo specialistų nenori to pripažinti, dalis jų sprendimus dėl marketingo veiksmų priima vadovaudamiesi nuojauta. Tai vyksta dėl įvairių priežasčių (nėra galimybės užsisakyti brangaus rinkos tyrimo, CRM duomenų nepakanka ir pan.). O kur dar ir nuolatinis laiko trūkumas, dėl kurio sprendimai turi būti priimami skubotai.

Be to, tokio tipo tikslinės auditorijos apibrėžimas kaip “mieste gyvenantis, vidutines pajamas gaunantis 20-45 m. amžiaus šeimos vyras”, iš vienos pusės, pasako labai daug, o iš kitos – nepakankamai, nes nėra įvertinami vartotojo interesai.

Šie kasdieniai rinkodaros specialistų svarstymai ir abejonės dėl tikslinės auditorijos paskatino mus sukurti naują paslaugą Look-alike targeting, kuri padeda priimti efektyvesnius sprendimus planuojant  reklamines kampanijas internete.

Kaip ši paslauga veikia? Į kliento (reklamos davėjo) svetainę įdedamas specialus kodas. Tuomet svetainės lankytojai pagal jų skaitmeninius pėdsakus yra suskirstomi į atskiras interesų grupes.  Žinant, kokio profilio yra svetainės lankytojai ir kuo jie domisi internete, išplėčiamas supratimas apie reklamos davėjo klientus. Profiliavimo duomenys naudojami planuojant marketingo veiksmus ir vykdant reklaminę kampaniją internete. Tokios kampanijos metu reklama nukreipiama į atitinkamo profilio auditoriją. Todėl ir pavadinome šią paslaugą Look-alike targeting.

Look-alike targeting eiga pateikta žemiau esančioje  schemoje.

Smart AD naują paslaugą pristatė šį rudenį ir ją jau išbandė 12 kompanijų. Šių kampanijų efektyvumo rezultatai buvo aukšti. Pavyzdžiui, Estijoje „Studio Moderna“ kampanijos ROI išaugo 2 kartus, lyginant su tradicine kampanija internete.

Siekdami paslaugą padaryti lengviau prieinama, svetainės profiliavimą atliksime nemokamai tiems, kurie dar šiemet nuspręs jį išbandyti. Vėliau tai kainuos 49 Eur per mėnesį.

Jei turite klausimų šia tema, susisiekite su mumis info@smartad.lt

.