Apie mus rašo: „Skype“ įkūrėjas investuos į Baltijos šalyse veikiančią bendrovę „smartAD“

Vienas iš bendrovės „Skype“ įkūrėjų investuos į Baltijos šalyse veikiančią interneto bendrovę „smartAD“. Estas Toivo Annus kartu su partneriu pasirašė susitarimą su šia interneto reklamos ir technologijų bendrove gruodžio pabaigoje, pagal kurį įsipareigojo investuoti į „smartAD“ technologinių sprendimų kūrimą bei įmonės plėtrą užsienio rinkose. Nuo 2011 m. „smartAD“ atstovybė veikia ir Lietuvoje.

T. Annus kartu su partneriais įkūrė „Skype“ 2003 m. ir vadovavo šios bendrovės Estijos biurui bei inžinierių komandai. 2005 m. bendrovę iš steigėjų už 2,6 mlrd. JAV dolerių įsigijo pasaulinė korporacija „eBay“.

T. Annus į „smartAD“ investuos per paties įkurtą investicijų fondą „PoohTech“, kurio tikslas – investuoti į perspektyvias interneto bei technologijų bendroves. Fondo investicijų portfelyje – įvairaus profilio įmonės, pavyzdžiui, unikalias elektroninių bilietų sistemas vystanti Estijos bendrovė „United Tickets“.

„Neramioje ekonominėje aplinkoje daugiausia galimybių sėkmei turi bendrovės, kurios yra lanksčios, koncentruojasi į technologinių kompetencijų kūrimą ir labai aktyvią geografinę plėtrą. Manau, kad „smartAD“ komanda turi reikiamą viziją, o taip pat žinias bei ekspertiškumą šiai vizijai įgyvendinti“, – sakė investicijų bendrovės „PoohTech“ vadovas Herty Tammo.

2008 m. įkurta „smartAD“ yra sparčiausiai augantis interneto reklamos tinklas Baltijos šalyse. 2011 m. bendrovės pajamos išaugo beveik dvigubai, šiemet planuojama išlaikyti panašius augimo tempus. Pernai „smartAD“ pradėjo veiklą ir Lietuvoje.

„smartAD“ tinklui Lietuvoje priklauso per 150 interneto svetainių, o pasiekiamas auditorijos dydis viršija 1,4 mln. žmonių. Tarp didžiausių bendrovės klientų Baltijos šalyse – „Nokia“, „L‘Oreal“, SEB, „Samsung“ ir kt.