Naujienlaiškis: Įvaizdis atranda internetą

Dėl aiškiai išmatuojamų rezultatų (tokių kaip minėtas paspaudimų skaičius, parodymų kiekis ir pan.), reklama internete ilgą laiką buvo naudojama pirmiausia kaip pardavimų skatinimo kanalas. Priešingai nei kitos žiniasklaidos priemonės (laikraščiai, televizija ir kt.), kur reklama stipriai remiamasi ne tik pardavimams skatinti, bet ir formuoti bendrą prekės ženklo įvaizdį.

Strateginių verslo konsultacijų bendrovės „The Cambridge Group“ 2011 m. atlikta apklausa parodė, kad 54 proc. apklaustų įmonių mano, jog interneto reklama yra efektyvi priemonė formuoti prekės ženklo ar produkto įvaizdį. 2008 m. analogiškoje studijoje tokiai minčiai pritarė kur kas mažiau – tik 38 proc. respondentų.

Tai rodo, kad kinta verslo požiūris į interneto reklamos funkciją.

Kaip tai atsispindės Lietuvoje?

Recesijos metu didžioji dalis įmonių reklamos tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse buvo perorientuota į pardavimų skatinimą, o ilgalaikę vertę kuriančių įvaizdinių kampanijų daugeliu atvejų atsisakyta.

Nors dalis pasaulinių prekių ženklų vėl pradėjo investuoti lėšas ir į ilgalaikę vertę, manome, kad Baltijos šalyse bendrovės elgsis atsargiau (ypač paaštrėjus Europos Sąjungos finansų krizei) ir mieliau rinksis pardavimų skatinimo kampanijas.

Tačiau prioritetai palaipsniui keisis ir čia, tad ilgalaikėje perspektyvoje galima laukti įvaizdinių kampanijų internete gausėjimo.