Naujienlaiškis: Augimo kryptys

Didžiausias augimo perspektyvas artimiausiais metais turi reklamos mobiliuose įrenginiuose ir video formatu tipai. 2010 m., IAB duomenimis, jie sudarė santykinai nedaug – atitinkamai 3,7 ir 7,9 proc. viso reklamai interneto svetainėse skirto biudžeto. Tačiau investicijos į šias formas auga labai sparčiai.

Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje pernai išlaidos reklamai išmaniuosiuose telefonuose augo 116 proc. Kai kurie ekspertai prognozuoja, kad 2015 m. 3-5 proc. visų išlaidų reklamai žiniasklaidoje sudarys mobilioji reklama.

Tokias prognozes skatina keletas veiksnių:

Pirma, sparčiai augantis išmaniųjų telefonų skaičius ir tobulėjančios su jais susijusios technologijos, atveriančios naujas reklamos galimybes.

Antra, kintantys vartotojų įpročiai ir augantis mobiliuosiuose įrenginiuose (internete, aplikacijose) praleidžiamo laiko kiekis. Pvz. Didžiojoje Britanijoje per 2010 m. vartotojo vidutiniškai praleidžiamas laikas naršant mobiliajame internete išaugo 32 proc.

Tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad pasaulinės pajamos iš reklamos ir aplikacijų mobiliuosiuose telefonuose 2011 m. sieks 12 mlrd. JAV dolerių ir išaugs daugiau nei dukart, lyginant su 2010 m.

Kaip tai atsispindės Lietuvoje?

Mobiliojo ryšio operatoriai prognozuoja, kad Lietuvoje 2011 m. pabaigoje išmaniųjų telefonų vartotojų skaičius pasieks 400-450 tūkst. Tai jau pakankama kritinė vartotojų masė, todėl galima tikėtis, jog artimiausiu metu į ją vis dažniau atsigręš tiek reklamdaviai, tiek atitinkamus sprendimus siūlantys paslaugų tiekėjai.

Tad kol kas menkai išsivysčiusios Lietuvos mobiliosios reklamos rinkos per artimiausius metus laukia ženklūs pokyčiai ir didelis augimas.