Naujienlaiškis: 3 šalys, 1 požiūris

2008 m. interneto reklamos tinklas smartAD įkūrė pirmąjį savo padalinį Estijoje. Šiemet jau dirbame visose trijose Baltijos šalyse, metų pradžioje pradėję veiklą ir Lietuvoje.

Per 4 darbo metus sugebėjome ne tik išaugti į didžiausią interneto reklamos tinklą Baltijos šalyse, tačiau ir pastebėti šiose rinkose egzistuojančius interneto reklamos tradicijų skirtumus.

Pavyzdžiui tai, kad Lietuvoje požiūris į reklamą internete yra panašus kaip į reklamą TV – daugiausia dėmesio skiriama pasiektos auditorijos dydžiui. Tuo tarpu Estijoje kur kas labiau vertinamas tikslinis, siauresnės auditorijos pasiekimas. Latvija iš kaimynių išsiskiria  dideliu novatoriškų reklamos sprendimų pomėgiu.

Visgi, nepaisant šių skirtumų, jau spėjome įsitikinti, kad smartAD atsinešta reklamos internete filosofija puikiai veikia visose 3-ose rinkose. Ji paremta tuo, kad žmonės yra pratę burtis į „gentis“, bendruomenes: krepšinio sirgaliai, vaikus auginančios mamos, vakarėlių liūtai, dviratininkai, sveikos gyvensenos propaguotojai ir t. t. Kiekvienas turime dešimtis tokių „aš“.

Nuo tapatybių, su kuriomis save identifikuojame, priklauso mūsų poreikiai, interesai, elgsenos modeliai. smartAD stengiasi pasiekti auditorijas remdamasis būtent tuo – geriau suprasdamas, kas jos tokios ir ką veikia internete. Taip sužinome kada ir kur geriausiai kreiptis į kiekvieną iš jų.

Juk tik tuomet, kai pasiekiame vartotojus su tinkama žinute, tinkamu metu ir tinkamu būdu, galime tikėtis geriausio rezultato.

Stebime ne tik „virtualias gentis“, bet ir jų „gyvenamąją erdvę“. Nuolat atidžiai sekame, kokia kryptimi vystosi internetas, kad galėtume numatyti, koks jis bus ateityje, ir atsižvelgti į pastebėtas tendencijas planuojant reklamos kampanijas.

Šiame – pirmajame – smartAD naujienlaiškyje dalinamės su Jumis savo įžvalgomis apie internetą pasaulyje ir Lietuvoje. O už naujienlaiškio ribų tikimės prasmingo „gyvo“ bendradarbiavimo.

Reda Markevičiūtė

smartAD Lietuva vadovė