Kas ir snippet?

Snippet (lat. – fragments) – neliels koda fragments ar noteiktu funkciju. Piemēram, Google Analytics izmanto kodu fragmentus, lai iegūtu datus par tīmekļa vietņu apmeklējumu. Ērtības labad turpmāk tekstā tiek izmantots vārds snippet, aizstājot ne visai atbilstošo – fragments.

Kādas funkcijas pilda smartAD snippet?

Tam ir divas pamatfunkcijas:

  1. ziņot mūsu reklāmas serverim par katru jūsu tīmekļa vietnes vai kādas no tās daļām apmeklējumu;
  2. demonstrēt reklāmu jūsu tīmekļa vietnē, ja mūsu reklāmas serverim ir dotas tādas norādes.

Vai smartAD snippet palēnina tīmekļa vietnes ielādi un darbību?

Nebūt ne. Mūsu snippet strādā asinhroni, tas nozīmē, ka tīmekļa vietnes satura ielāde norit pirms tiek ielādēts snippet, un savienojumu ar reklāmas serveri tas veido tikai pēc pilnīgas tīmekļa vietnes satura ielādes. Tas nozīmē, ka vispirms apmeklētājam tiek ielādēts vietnes saturs un tikai pēc tam demonstrēta reklāma.

Kur HTML ievietot smartAD snippet?

smartAD snippet var ievietot head tag, proti – starp <head> un </head> vai body tag, t.i., starp <body> un </body>.

Ievēro! Ievietots smartAD snippet head vai body tag nodrošinās jums pilnu informāciju par reklāmas laukuma un tīmekļa vietnes Evolution profile.

  • Ja vēlaties savā tīmekļa vietnē vai kādā no tās daļām standarta reklāmas laukumos izvietot arī smartAD nodrošinātās reklāmas, tad jums ir jāievieto mūsu snippet izvēlētajā reklāmas laukumā. Tātad, lai demonstrētu “pārklājošo reklāmu” ir pietiekami ar snippet izvietošanu head vai body tag, bet, lai demonstrētu reklāmu standarta pozīcijās, nepieciešams izvietot snippet izvēlētajā reklāmas laukumā. Atšķirībā no “pārklājošās reklāmas”, standarta reklāmas gadījumā, reklāmas serveris bez papildu norādes nevar “izlemt” kurā no tīmekļa vietnes standarta reklāmas laukumiem demonstrēt reklāmu.
  • Ja vēlaties efektīvāk monetizēt tīmekļa vietnes reklāmas laukumus un jūsu tīmekļa vietnes apmeklējums ir pietiekošs, un vietnē ir iestrādātas vairākas apakškategorijas, piemēram, valodas, sadaļas u.tml., tad jums ir jāievieto atšķirīgi snippet katrā no sadaļām. Tas nozīmē, ka viens snippet der visai tīmekļa vietnei, ja vēlies demonstrēt reklāmu visā vietnē, bet, ja vēlaties demonstrēt reklāmu tikai atsevišķās vietnes sadaļas, tad ir jāievieto papildus cits snippet.

Kā ievietot smartAD snippet?

Pāris ieteikumi, kā to var izdarīt bez palīdzības no malas:

  1. Izmantojot content management system (CMS), pievienojiet smartAD snippet jūsu tīmekļa vietnes veidnei.
  2. Veiciet izmaiņas tīmekļa vietnē veicot izmaiņas pašā failā izmantojot FTP.

Ja iepriekš minētie paņēmieni ir nesekmīgi, tad vērsieties pie tīmekļa vietnes tehniskā atbalsta vai izstrādātāja pēc palīdzības. Arī smartAD ar prieku jums palīdzēs, neskaidrību gadījumā rakstiet support@smartad.lv.

Kā pārbaudīt vai esmu ievietojis smartAD snippet atbilstoši?

Lūk, trīs vienkārši soļi, lai pārliecinātos, ka snippet ir ievietots tīmekļa vietnes HTML:

  1. interneta pārlūkā atveriet izvēlēto tīmekļa vietni vai tās daļu;
  2. funkciju rīkjoslā atveriet „view page source” (Mozilla) vai „view source” (IE);
  3. meklējiet  frāzi „bepolite.eu”.

smartAD snippet vienmēr ir iekļauta frāze Bepolite.eu. Šādi jūs ērti varēsiet identificēt smartAD snippet tīmekļa vietnē vai tās daļā. Pēc HTML dokumenta pārbaudes, autorizējieties smartAD sistēmā un aplūkojiet tīmekļa vietnes vai tās daļas apmeklējuma statistikas datus. Ja dati sekmīgi tiek uzskaitīti, tad variet droši uzskatīt, ka snippet ir ievietots pareizi.

Kā rīkoties gadījumus ja ir sadarbība ar vairākiem reklāmas tīkliem vai servisiem?

Viennozīmīgi, tas ir jūsu lēmums kā tehniski risināt šo situāciju, bet mēs iesakām, rīkoties sekojoši. Izvietojiet smartAD snippet kā tas ir norādīts augstāk un izmantojiet smartAD papildus servisu – callback.

Kas ir callback funkcija?

Callback ļauj smartAD reklāmas serverim aktivizēt citu snippet. Tā funkcija, gadījumā, ja smartAD nav nevienas aktīvas kampaņas jūsu tīmekļa vietnē vai tās daļās, ir pāradresēt pieprasījumu uz citu reklāmas serveri. Citiem vārdiem sakot, esam parūpējušies, lai ikviena ekspozīcija jūsu tīmekļa vietnē tiktu efektīvi monetizēta, lai reklāma no dažādiem reklāmas tīkliem savstarpēji nepārklātos un nekonfliktētu.

Izbaudiet visas iespējas, ko smartAD Evolution profile jums sniedz!