Turundajad on läbi aegade alustanud oma strateegiate ülesehitamist kahest küsimusest:

  1. Mis on meie turunduslik eesmärk? (nt. turuosa kasv; lisandunud uued kliendid; brändi tuntuse kasv jne)
  2. Kes on meie sihtrühm? Kellele me peame turundama, et saavutada oma turunduslikke eesmärke?

Kui vastus esimesele küsimusele tuleb tavaliselt organisatsiooni seest, olles lahutamatu osa ettevõtte äristrateegiast, siis vastus teisele küsimusele tuleb tavaliselt turundusjuhil ise leida. Võimalusi selleks on mitmeid. Saab kasutada nii ettevõtte enda CRM süsteeme ning andmekaeve kaudu leida segmente ja nende tunnusjooni, mille põhjal on võimalik oletada, kes on ettevõtte peamised kliendid.

Võimalik  on ka tellida uuringufirmadelt kalleid turu-uuringuid ning selle pealt teha järeldusi

nii enda kui ka konkurentide positsioonide kohta erinevates turusegmentides. Ja muidugi saab kasutada kõigile teada-tuntud „kõhutunnet“. Kuigi paljud seda tunnistada ei taha, siis oma turundusmaailmas tegutsemise jooksul olen märganud, et nende turundusinimeste osakaal, kes kõhutundel oma otsuseid teevad, on märgatavalt suur. Võimalik, et seda on mõjutanud nii rahaliste ressursside nappus (nt ei saa uuringut tellida; pole tipptasemel CRM’i ega piisavalt andmeid) kui ka pidev ajapuudus, millest tulenevalt on vaja otsuseid teha kiiresti, aega raiskamata.

Eks see on päädinud ka lõppkokkuvõttes kampaania briifidega, kus on sihtrühma kirjeldus stiilis „keskmise sissetulekuga 20-45a pereinimene, kes elab linnas“, mis ühtepidi ütleb palju, kuid teistpidi mitte midagi.

Selleks, et turundusinimeste jaoks väljakujunenud pudelikaela lahendada töötasime SmartAD’is välja uue rakenduse – „Look-alike“ profileerimine s.o. klientide profileerimine nende digitaalse jalajälje põhjal. Kliendibaasi profiili saamiseks on vajalik paigutada SmartAD’i poolt väljastatav kood oma veebilehele. Antud kood tuvastab veebisaidi külastajad ning kaardistab nende veebis surfamise käitumismustreid, mille baasilt luuakse kogu kliendibaasi profiil. Antud profiili on võimalik hilisemas faasis ära kasutada ka oma turundustegevuste planeerimisel.

 

Läbiviidud kampaaniad näitavad, et Look-alike profiili põhjal tehtud kampaaniatel on kuni 2x kõrgem ROI kui tavakampaaniatel, mistõttu on mõistlik antud teenust kasutada neil kes otsivad suuremat “insight’i” oma klientide kohta.

Kui tekkis täiendavaid küsimusi, siis küsi seda otse SmartAD’i meeskonnalt.