Miks ma ei näe oma bännerit?

Meil on kasutajapõhine sihtimine. Võimalik, et sellel hetkel, kui sa otsid enda bännerit, me seda ei näita. Kõige veenvama tõestuse saad bännerkampaania statistikat vaadates.

Kuidas näha kampaania statistikat Google Analyticsist?

Jälgimaks kampaania tulemusi tasuta Google Analyticsi kaudu, tuleb kasutada GA URLi parameetreid. Kui neid mitte kasutada, siis võivad klikid laekuda otseliiklusena. Peamine põhjus on see, et bänneri klikk suunatakse läbi reklaamiserveri redirecti abil, mitte otse. Sel juhul ei panda HTTP headerisse referreri (kust on liiklus pärit) infot kaasa. Tulemusena näitab Analytics, et teie kodulehe poole on otse pöördutud, mitte läbi reklaamikampaania.

Mis on CTR?

Online-kampaania üks edukuse hindamise võimalusi. Suhtarv, mis näitab kui palju klikiti bännerile lähtuvalt näitamistest. Väljendatakse protsendina. CTR (clickthrough rate) määr kõigub seinast seina sõltuvalt milliseid piiranguid kampaaniale on pandud (nt mitu korda kuvada reklaami ühele külastajale) ning kui jõulist reklaambännerit kasutatakse. Üldjuhul suurte portaalide CTR’id on suurusjärgus 0.05%-0.1%. Smart ADi kampaanite keskmine CTR on 3-5x kõrgem ning võib maksimaalselt olla isegi üle 10%.

Mis on CPM?

Tuhande näitamise hind. CPM (cost per mille), vahel ka cost per thousand (CPT).

Mis on CPC?

Klikipõhine hinnastamine (cost per click) ehk kui palju maksab üks klikk.

Kuidas koduleht raha teenib ja millal raha makstakse?

Meil on tulemuspõhine tasustamine. Näiteks: kui oleme reklaamitellijaga kokku leppinud, et üks klikk tema bänneril maksab reklaamijale 1 ühiku ja ta maksab ainult kogunenud klikkide pealt (sama loogika kehtib näitamiste põhisel hinnastamisel). Vastavalt täispartnerluse põhimõttele teenib koduleht iga kliki pealt pool meile makstavast rahast. Arve saab meile esitada iga jooksvalt, eeldades, et olete teeninud lepinguga ettenähtud miinimumsumma.

Milliseid reklaame mu kodulehel näitama hakatakse?

Veebisaidil näidatavad reklaamid vastavad Sinu veebisaidi külastajate profiilile. Kuna Smart AD on tulemustele orienteeritud reklaamikanal, on ka meie huvides, et Sinu veebisaidil reklaamitaks vaid neid tooted/teenused/brände, mis on kooskõlas Sinu veebisaidi külastajate profiili ja huvidega.

Mis on capping?

Sageduse capping näitab, mitu korda näidatakse kodulehe külastajale reklaami. Limiteeritakse näitamiste hulk ajaperioodil. Näiteks 3 korda kogu kampaania jooksul. Smart AD rakendab näitamiste piiramist üle reklaamikanali kampaanias s.t. kui ühel saidil nähakse bännerit nt 1x, siis järgmistel saitidel on võimalik külastajal bännerit näha maksimaalselt 2x.

Kas tellida reklaamikampaania otse Smart AD’ist või meediaagentuurist?

Oleme kõigi meediagentuuride koostööpartnerid ja töötame nendega igapäevaselt koos. Kui teil on kindel ja väljakujunenud suhtlus meediaagentuuriga olemas, siis küsige meie lisamist meediaplaani. Juhul kui teie ettevõte ei kasuta meediaagentuuri teenuseid, siis pöörduge otse meie poole.

Kuidas paigaldada kodulehele reklaamide näitamise skripti?

Floating kood tuleks paigutada veebilehel nii, et see oleks läbivalt veebisaidi koodis kõikidel lehtedel, kus reklaami soovitakse näidata. Kõige parem koht selleks on veebisaidi jalus (footer). Üldiselt on 3 varianti, kuidas kood veebisaidile saada:

  1. Paigutada kood veebilehele läbi sisuhaldussüsteemi (CMS) veebisaidi template’i muutes.
  2. Muuta veebisaidi template ära läbi FTP otse failis.
  3. Kui eelnevad variandid ei tööta, siis tuleb pöörduda abi saamiseks veebisaidi arendaja poole.

Koodi lisamine õnnestumist saab vaadata, kui võtta veebisaidil view-source ning otsida märksõna bepolite.eu. Nüüd peaks lisatud reklaamiskript olema näha veebisaidi HTML koodis.

Mis on keskmine klikihind (CPC) ja CPMi hind?

Üks keerukamaid küsimusi, sest sõltub paljudest muutujatest. Kuulub küsimuste valdkonda: kui palju maksab hea auto; kui pikk on nöör.

Kui paljud klikid reklaamil on tahtlikud, millised juhtuvad kogemata?

Jah, veebikülastajad võivad olla kohmakad. Tahavad näiteks reklaami sulgeda, ent klikkavad mööda. Seetõttu satuvad nad vahel kogemata kliendi landing page‘ile. Turu-uuringufirma Harris Interactive koostöös Pontiflexiga uuris reklaamidel sooritatud klikkide kvaliteeti mobiilses internetis. Nad jõudsid järeldusele, et 47% kasutajaist vajutas reklaamile tahtmatult. Tulemus pole ka mingi ime, arvestades suure sõrme ja pisikese ekraani delikaatset suhet. Arvutis pole probleem kahtlemata nii tõsine. Osalejate huvides tasub siiski teha kõik võimalik selle vältimiseks. Tahtmatud klikid käivad kasutajale närvidele ning on reklaamijale kallid. Veebiomanik võidakse aga väärtusetute klikkide pärast kampaaniast eemaldada. Seepärast soovitame veebiomanikul reklaame mõnele klikitavale kohale või kerimisribale mitte liiga lähedale paigutada. Reklaamitegija ei tohiks aga sulgemisnuppu bänneri peale asetada.