EMT on võtnud jälje üles

Mõni nädal tagasi kirjutasin ühe tõesti sündinud loo pealt kokku EMT kuvandi probleemi käsitleva analüüsi. Minu üllatus oli suur (ja kahtlemata meeldiv), kui vaid nädalake hiljem ilmusid eetrisse hinnale rõhuvad EMT reklaamid. Ei, järgnev lugu ei ole sellest, kuidas EMT salaja minu e-kirju loeb :). Järgnev on professionaalsest huvist sündinud mõttevirgutus, mis püüab konkreetset üksikjuhtumit analüüsides ära aimata trendi. Huvitav, kuidas EMT rahvas tegelikult selle jälje üles võttis?

—–Original Message—–
From: Priit Kivinurm
Sent: Friday, October 30, 2009 12:43 PM
To: smartAD
Subject: Mõttevirgutus: EMT pakkumine

Tervitus!

Saadan teile edasi EMT poolt tehtud pakkumise. Tegemist on minu arvates nii mõneski mõttes kaasa mõtlemist vääriva juhtumiga.

—–Original Message—–
From:
Sent: Monday, October 19, 2009 4:59 PM
To:
Subject: EMT pakkumine

Tere

Vastavalt meie kokkuleppele saadan Teile ülevaate EMT pakkumise.

Kõneaja sooduspakkumine kuni 31.10.2009!

Pakume Teile 1000 kr eest kõneaega, kui vormistate MinuEMT 60,120,180,300,600,1200,2400 või Noova95,85,80,75,70 paketti. Soodustus jaguneb võrdselt nelja kuu peale ja kehtib Eesti-sisestele kõnedele; soodustus ei kehti eritasulistele numbritele ja välismaale helistamisel. Samuti kehtib soodustus nendele pereliikmetele, kes tulevad teistest mobiilvõrkudest EMT võrku.

Vastust ootama jäädes.

Müügikonsultant

AS EMT

Esimene huvipakkuv mõttekoht on see, et EMT reageeris sellise pakkumisega alles peale seda, kui inimene oli Tele2-es esitanud avalduse EMT-st Tele2-te üle tulla. Mõtlemisväärseks teeb selle asjaolu just see, et see inimene oli vähem kui kuu aega tagasi oma endiselt töökohalt oma numbri enda nimele tagasi registreerinud ja seega oli tema näol tegemist EMT nö värske erakliendiga. Ehk siis, EMT-l oli kuu aega tagasi suurepärane võimalus sellele inimesele arvestatav pakkumine teha, aga mingil põhjusel ta ei teinud seda. Minu hüpotees on, et EMT on välja töötanud kaks erinevat nn kliendiprogramm. Üks on nende klientide jaoks, kes soovivad ise EMT-ga liituda ja teine nende jaoks, kes soovivad mõne teise operaatori juurde üle minna. Ja jutt (s.h. hinnad), mida nende kliendiprogrammide raames räägitakse on üsna erinev.

Siis teiseks. Alguses mõtlesin, et see (operaatori vahetamise soovist teada saamine) on nüüd küll lootusetult hiljaks jäänud hetk, aga kui jälgisin selle inimese reaktsiooni, siis hakkasin oma esmaseisukohas kahtlema. Kui poleks mind ja minu kindlat veendumust olnud, siis oleks Tele2 ilmselt pika ninaga jäänud. Minu hüpotees siinkohal on, et EMT on välja arvestanud, et neil on äriliselt mõttekam teha kindlalt lahkuda soovijatele arvestatav pakkumine, kui pakkuda lahkumismõtteid mõlgutavatele klientidele täiendavaid soodustusi. Täiesti omaette küsimus on muidugi see, et kuidas neid lahkumismõtteid mõlgutavaid kliente ennetavalt üldse võimalik tuvastada oleks.

Kolmandaks köitis mu tähelepanu EMT pakkumise iseloom. Savisaart me küll sõimame, et ta ostab endale 500 krooni lauale ladudes pensionäride toetust, aga EMT puhul peame me sellist pakkumist täiesti aktsepteeritavaks. Kusjuures, kui hakkame mõtlema, siis ka pakutava raha päritolu mõttes pole nendel pakkumistel mäekõrgust vahet. Savisaar võtab selle raha Tallinna eelarvest ehk meie maksudest, EMT aga oma eelarvest ehk sisuliselt oma klientide rahakotist. Mõlemal juhul käiakse (tõsi küll, erinevate uste kaudu) meie rahakotis.

Neljandaks. Mida rohkem ma mobiilioperaatorite turul toimuvasse süvenen, seda enam näen ma paralleele poliitikaga. Ka poliitika on kohati nii ekspertiisikeskseks muutunud, et poliitikutel ei õnnestu ka hea tahtmise korral lihtsate inimestega asja olemusest rääkida. Vaadake näiteks seda Minu EMT kliendiprogrammi ja mõelge, kas üks mitteanalüütik ikka suudab endale kokku panna kõige soodsama paketi? Kas teie suudaksite? OK, teie suudaksite, aga kas te viitsiksite sellega jändama hakata? Ei, lihtsam on selge sõnaliselt rahaga lajatada. Ja seda nii poliitikas kui mobiilioperaatorite turul. Täiesti omaette küsimus on siinkohal, et kas see kõik ikka peab nii keeruline olema. Näiteks mobiilioperaatorid on minu arvates küll ise vee nii sogaseks ajanud. Poliitika puhul ma selles nii kindel ei ole.

Viiendaks. Jälgisin huviga ka enda mõttearengut peale EMT pakkumisega tutvumist. Kui mul ei oleks olnud isiklikku kogemust ja kogemuse poolt kinnitatud veendumust, et Tele2 on hetkel ikka kõige odavam operaator, siis oleksin ehk isegi soovitanud sel inimesel EMT-s jätkata.

Minu kõige praktilisem järeldus kõigest eelpool öeldust on, et kui EMT saaks kuidagi inimesi veenda selles, et möödas on need ajad, kui EMT oli röövellikult kallis, siis sellest tõuseks neile just äriliselt kasu, sest kuidas päriselt selle asjaga on, seda suudavad sellises sogases vees välja arvutada üksnes matemaatikaprofessorid. Seega, TASKUKOHANE EMT võiks vabalt olla MINU EMT-le järgnev äriloogikast lähtuv kliendiprogramm.

Priit