Millal muutub tulemuspõhine tasustamine Eesti veebimaastikul tavapäraseks lahenduseks?

smartAD on oma tegevuse algusest peale (märts 2008) pakkunud oma klientidele tulemuspõhist tasustamist – peamiselt tellitakse meilt klikipõhist tasustamist, ehk klient maksab iga kliki eest, mida reklaambänneril tehakse. Samadel alustel tasume meie kampaanias osalenud veebisaitidele.

Klikipõhisest tasustamisest on veel enam tulemuspõhisem nö. „lead generation“ mudel, kus klient maksab ainult siis kui toimub tema jaoks soovitud tehing. Lihtsalt klikkimine reklaamil ei pruugi veel reklaamitellija jaoks midagi tähendada, kuigi see on oluline samm edasi sellest kuidas keskmine veebisait täna Eestis reklaamitellijalt raha küsib.

Kui me vaatame suuremaid veebisaite, siis reklaami saab üles panna teatud ajaperioodiks fikseeritud tasu eest, ehk veebisait saab oma raha kätte, vaatamata sellele, kas kampaania oli reklaamitellija jaoks edukas või mitte. Sellega kindlustavad veebisaidid end nö. “downside” riski vastu, kuid mis on olulisem, nad jäävad sellega ilma ka nö. “upside” võimalusest, juhul kui kampaania on edukas.

Juunis toimunud Triobeti jalgpalli EM kampaaniasse oli kaasatud üks populaarne veebisait Eestis, kes üldiselt võtab klientidelt raha fikseeritud hindadega, kuid otsustas peale meiega läbirääkimisi osaleda kampaanias ja proovida ka klikipõhist tasustamismudelit. Antud veebisait osales meie kampaanias ühe nädalavahetuse ja teenis selle ühe nädalavahetusega ca 2x rohkem tulu kui ta oleks teeninud oma tavapärase fikseeritud hindadega.

Loomulikult oleneb ka siin palju sellest kui läbimõeldud on kampaania ja kui atraktiivne on bänner, aga see on asja külg, mida annab mõjutada.

Näiteks on USAs juba ammu internetireklaamis üle mindud tulemuspõhisele tasustamisele. Millal muutub aga tulemuspõhine tasustamine Eesti veebimaastikul tavapäraseks lähenemiseks? smartAD on üks esimesi, kes läbi oma reklaamivõrgustiku seda võimaldab – loodetavasti suudame selle kaudu Eesti netireklaamiturgu veidi kõigutada ning aidata kaasa tulemuspõhisuse juurutamisele.