Ka Google on liikumas rohkem tulemuspõhise reklaami suunas

Teadaolevalt on 2008 aastal raputanud USA internetireklaami turgu uudis, et Google click-through-rate kasv on stagneerunud. Kasv Veebruaris oli ainult 3% võrreldes aastataguse ajaga. Enne 2008 kasvas aga Google CTR pidevalt 25-40% võrreldes eelmise perioodiga. Seega muutus on olnud väga järsk.

Huvitav on see, kuidas Google ise on oma tulemusi kommenteerinud. “Company said that the drop in CTRs is a result of its efforts to boost the usefulness of each click to its advertisers sales performance“. Ehk, tundub, et Google on hakanud rõhuma rohkem kvaliteedile kui kvantiteedile. Internetireklaamis on asjad kõvasti edasi liikunud ja lihtsalt klikkide eest ei ole reklaami tellijad varsti nõus enam väga palju maksma. Reklaamitellijad tahavad näha, et klikid viiksid ka reaalsete tulemusteni ja see on see, millee eest on nad nõus ka maksma. Ka Google on sunnitud oma mudelit muutma, et ajaga kaasas käia.

Analüütikud on eriarvamusel kui kaua võtab aega, et Google enda per-click revenue konverteeruks kasvuks sõltuvalt suuremast klikkide väärtusest reklaamitellijale. Rob Sanderson, American Technology Research analüütik ütles, et per-click revenue kasvab automaatselt kui reklaamitellijad näevad suuremat väärtust iga kliki taga, sest nad on nõus selle eest oktsionil rohkem maksma. “Its not clicks that advertisers are really buying, its what those clicks get them, which is sales conversions“. Kui klikk konverteeub reaalseks müügitehinguks, siis näevad reklaamitellijad selles palju suuremat väärtust.

CTR on loomulikult ainult üks osa valemist Google jaoks. Oluline fakt on see, et Google ütleb selgelt välja: “We are trying to make our clicks more worthwile“. Nad püüavad mudelit muuta rohkem tulemuspõhiseks ja tõenäoliselt hakata rohkem kasutama lead generationit, sest see on see, mida kliendid ootavad.

Sellest oleme ka meie aru saanud smartADis. Klientidega koostöös selgitame välja, milline on reklaamikampaania soovitav tulemus ning püüame nii palju kui võimalik panna ka reklaami eest tasumise vastavusse reaalselt sooritatud tehingute või muude tulemustega. Mingi aja pärast teeme siinsamas blogis esimese kokkuvõtte, kuidas esimesed sellised kampaaniad läinud on ja kliendid on sellega rahule jäänud.

http://www.smartad.ee/